Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

kredi notu sorgulama

Kredi notu sorgulama


Kredi alabilmek için bankalara başvurulduğu süre alıcı konusu için geniş çaplı bir araştırma yapılıyor.Bu araştırma da ilk bakılan şey de sizin kredi notunuz olmakta.

Daha önceden kredi almışsanız ve bu kredinin borcunu düzenli bir biçimde ödemişseniz arzuladığınız krediyi rahatça alabiliyorsunuz.Zamanında ödenen borçlar yardımı ile puanınız yüksek oluyor ve kredi alma şansınız muhakkak yükseliyor.işte bu kredi puanı ile size kredi verilip verilmeyeceği belli olmaktadır.eğer siz,kredi puanı yüksek bir bireyseniz size en düşük faiz oranı ile kredi veriliyor.ancak,düşük puanlı bir bireyseniz daha yüksek nema oranıyla kredi alıyorsunuz veya bankanın insiyatifiyle hiç alamıyorsunuz.

Kredi puanı uygulaması sadece kredi durumlarında değil,sigorta,sağlık ,iletişim ve daha bir çok fazla sektörde de kullanılıyor.Htta çok sayıda işveren işçi alırken dahi bu uygulamayı kullanarak daha verimli eleman alma şansını arttırmayı hedefliyor.Bu denli yaygınlaşan kredi notu uygulamsı kiminin yüzünü güldürürken kiminin yüzünü de malesef güldüremiyor.eğer siz de geçmişten ötürü kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamında bunu pratik olarak öğrenebilirsiniz.Artık Kredi notu‘metre nasıl öğrenicem?diye üzülmenize  gerek bulunmamaktadır.Bunun kolay bir yöntemle halledilmesi mümkün. Merkez Veritabanı ile alakalı şahsi bilgilerini öğrenmek isteyenlerönce bir dilekçe yazmalıdırlar.Dilekçeyi yazarken öncelikle talebinizi açık ve net şekilde belirtmelisiniz.Adınızı,soyadınızı,yazışma adresinizi ve imzanızı her zaman belirtilmelidir.Tüzel insanlarda ise yetkili bireyin ya da kişilerin imzası ve imza sirkülerinin fotokopisi,Vergi kimlik numarası,T.C kimlik numarası,anne kızlık soyadının yazılması,dilekçeyi yazan insana ait herhangi bir kimlik belgesi fotokopisi(nüfus cüzdanı,pasaport ya da sürücü belgesi) ve eğer birine vekalet verilmişse bu vekalete pul yapışmış biçimde aslı yada aslının aynıdır tasdikli bir örneği bulunmalıdır.tüm bunlar yapılmasından sonra dilekçenizi türkiye Cumhuriyet Bankası A.ş.idare Merkezi Bankacılık ve Finansal kuruluşlar genel Müdürlüğü istiklal Caddesi No:10 millet-06100 ANKARA adresine göndermeniz yeterli olacaktır.

This is your main content section.

You should delete all of this text and replace it with text of your own. You can modify any text on your page with the Text formatting tools at the top of the page. To add other content, use the Media and Add-ons tabs. If you'd like to change your style template click on Styles. To add or remove pages use the Pages tab.